عدم اعزام تیم‌های تیر و کمان به دلیل مشکلات مالی است

ناصر فریادشیران در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس، درباره لغو سفر تیم ملی به مسابقات جهانی کرواسی، اظهار داشت: واقعیت این است که فدراسیون با مشکلات مالی دست به گریبان است. این موجب شده که نتوانیم شرایط اعزام را فراهم سازیم.
وی افزود: همزمانی جایزه بزرگ آسیا در تهران و راه اندازی پایگاه تیراندازی با کمان در مجموعه وزشی آزادی باعث شده تا این مشکلات به وجود بیاید.
دبیر فدراسیون درباره امکان کمک سازمان تربیت بدنی برای اعزام تیم ملی تیراندازی به کمان، تصریح کرد: مشکل تامین هزینه این سفر نبود. مسئله این است که هزینه های فدراسیون در قالب اعتبارات سالیانه از سوی سازمان و کمیته ملی المپیک تامین می‌شود. با توجه به بالا بودن هزینه ساخت پایگاه آزادی، نتوانستیم در این زمینه اقدام خاصی را انجام دهیم.
وی افزود: با توجه به اینکه بودجه عمرانی نداشتیم، از محل اعتبارات جاری و با کمک سازمان تربیت بدنی خارج از بودجه اختصاصی فدراسیون، مراحل ساخت این پایگاه را دنبال کرده ایم. جایزه بزرگ آسیا را نیز در پیش داریم. مجبور بودیم بین رویدادهای برون مرزی، برخی نیازها و ساخت پایگاه یکی را انتخاب کنیم.
دبیر فدراسیون تیراندازی با کمان اظهار داشت: هنوز ورزشکاران ما فضایی برای تمرینات خود ندارند. اگر به هر دلیلی شهرداری تهران مجموعه ورزشی طرشت را از ما بگیرد، عملا ملی پوشان ما مکانی برای تمرین ندارند. به این منظور ساخت پایگاه آزادی را در اولویت برنامه های فدراسیون قرار دادیم.
وی عنوان کرد: ما نیز مانند برخی فدراسیون ها بدهکار هستیم. با توجه به اینکه حامی مالی ما به تعهدات خود عمل نکرد، دور از ذهن نبود. با این وجود، با حمایت سازمان تربیت بدنی تلاش داریم تا پیش از آغاز جایزه بزرگ تهران، فاز یک این پایگاه را افتتاح کنیم.
فریاد شیران با تایید خبر عدم ارسال به موقع دعوت نامه ها به فدراسیون های آسیایی برای حضور در مسابقات تهران، گفت: این به معنای آن نیست که قصد داریم میزبان تیم‌های کمتری باشیم چرا که از پیش، اعتبار برگزاری کنار گذاشته شده است. تا این لحظه، 5 تیم رسما برای حضور در این رقابت ها اعلام آمادگی کرده اند؛ اما هنوز فرصت برای سایر تیم ها نیز وجود دارد.
دبیر فدراسیون در خصوص وضعیت ملی پوشان گفت: تیم ملی نتواسته در شرایط رقابت های برون مرزی قرار بگیرد؛ اما ملی پوشان به شکل مستمر در اردوها هستند. برگزاری رقابت های باشگاهی آنها را در وضعیت مسابقه قرار داده است. با این حال، به فکر مسابقات جهانی کره و ترکیه هستیم.
فریاد شیران با اشاره به رایزنی فدراسیون برای جذب حمایت های مالی برای برگزاری مسابقات تهران، اظهار داشت: با برخی موسسات اعتباری و مالی در حال گفت و گو هستیم. برای جایزه بزرگ آسیا در تهران با مسئولان پارس جنوبی رایزنی داشته ایم تا با قبول میزبانی از سوی آنها، بخشی از هزینه ها تامین شود.

/ 0 نظر / 43 بازدید