تیم ملی واترپلو ایران پس از 44 سال به مدال برنز آسیا رسید

به گزارش "ورزش سه"، مردان واترپلوی ایران که به دنبال شکستن طلسم 44 ساله کسب مدال بازی‌های آسیایی بودند، از ساعت 13:30 امروز (شنبه) مقابل چین به میدان رفتند. پیش از این دیدار تیم کره جنوبی با پیروزی مقابل سنگاپور در رده پنجم ایستاد و سنگاپور ششم شد. همچنین عربستان نیز با برتری مقابل اندونزی در جایگاه هفتم قرار گرفت. 


تیم ملی واترپلوی ایران پیش از این در مرحله مقدماتی مقابل تیم‌های کره‌جنوبی و سنگاپور به برتری رسید و مقابل قزاقستان شکست خورد و به عنوان تیم دوم راهی مسابقه یک‌چهارم شد. پس از آن واترپلوئیست‌های ایران با شکست عربستان به نیمه نهایی رسیدند و با شکست برابر ژاپن و باز ماندن از راه‌یابی به فینال، برای کسب مدال برنز این رقابت‌ها مقابل تیم چین به آب زدند. 

این دیدار که نبرد دو تیم خوب آسیا به شمار می رفت، در ابتدا به سود چین پیگیری می شد؛ اما تلاش ملی پوشان ایران تا پایان نیمه نخست کار را به تساوی کشاند.

مردان واترپلوی ایران که خوب می دانستند برای رسیدن به مدال تنها یک نیمه فرصت دارند، در ادامه روند کار را در دست گرفتند و با اختلاف یک گل پیش افتادند؛ اما در ۳۰ ثانیه پایانی بازی یک گل از مهاجم چینی ها کار را به تساوی در پایان وقت قانونی بازی کشاند. 

نالتی مقام سوم این بازی ها را تعیین می کرد که ایران در نهایت در ضربات پنالتی ۸ بر ۷ پیروز شد.

بدین ترتیب تیم ملی واترپلوی ایران شصتمین مدال کاروان ایران را کسب کرد.
/ 0 نظر / 39 بازدید