پست فدرال

فردریک اسمیس درباره ایده یک سیستم ارسال شبانه با هواژیمای کرایه برای محموله های حساس زمانی مانند دارو ها اجزای کامپیوتر و الکترونیک فکر می کرد . اسمیس ایده خود را در یک مقاله ترمش به استاد در دانشگاه ارائه نمود و یک نمره C دریافت کرد . در 12 مارس 1973 اسمیس خدمت خودش را با ارسال 6 بسته آغاز کرد .

فدکس عملیاتش را رسماً با مجموع 186 بسته در 17 آوریل آغاز کرد . فدکس تا مدت 27 ماه هر ماهه یک میلیون دلار از دست می داد .

در حال حاضر سیستم مرکز فعالیت فدکس توسط صنعت خط هوایی به صورت بسیار گسترده ای کپی برداری شد . با استفاده از این سیستم همه محموله ها به یک مرکز فعالیت پرواز می کنند ، دسته بندی می شوند و در نهایت به محل مربوطه گسیل داده می شوند .

فدکس در صنعت خودش اولین سازمانی بود که ایده ها و خدماتی را شامل تحویل شبانه بسته ، تحویل شبانه نامه ، تحویل 30/10 صبح ، پیگیری بسته ، زمان واقعی پیگیری بسته پای تلفن ، زمان قطعی خدمات برای حمل بار ، تحویل روز شنبه ( روز تعطیل )  ، سرویش حمل بار.

در حال حاضر فدکس به طور متوسط دو میلیون قطعه را در هر شب به 186 کشور تحویل می دهد . موفقیت فدکس براساس وفق دادن محیط داخلی سازمان خود با محیط خارجی است .   

منبع :  Management

این مطلب در ویکیپدیا دانشنامه آزاد ثبت شد .

/ 0 نظر / 6 بازدید