تحقق چشم انداز هنوز سرعت لازم را به خود نگرفته است

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که مجلس هشتم با مجلس هفتم چه تفاوت‌هایی خواهد داشت؟ گفت: به طبع هر مجلسی با مجلس پیش از خود تفاوت‌هایی دارد، فکر می‌کنم عزم مجلس هشتم برای بهبود شرایط اقتصادی کشور جزم است و بتواند برنامه‌هایی برای مشکلات اقتصادی کشور ارائه کند.
رضایی در پاسخ به این سوال که آیا مشکلات اقتصادی بر عهده مجلس هفتم بوده است؟ گفت: خیر مشکلات اقتصادی برآیند عملکرد کل حکومت است و در مسائل اقتصادی کسی نمی‌تواند تقصیر را بر گردن دیگری بگذارد. اقتصاد محصول عملکرد کل حاکمیت است بنابراین اگر ما امروز با تورم، گرانی و عقب ماندگی رو به رو هستیم درست است که دولت بیشترین مسئولیت را بر عهده دارد اما مربوط به همه است و به هر حال مجلس هشتم می‌تواند در حد خود سهمی ایفا کند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه و در خصوص حرکت در مسیر سند چشم انداز توسعه نیز گفت: به نظر من مسئله تحقق سند چشم انداز هنوز آن سرعت لازم را به خود نگرفته است. شاید بخشی از آن هم طبیعی باشد چون تا برنامه‌های بلند مدت تبدیل به یک فهم عمومی و یک عزم و اراده کلی شود مدتی طول می‌کشد به خصوص با تغییر دولت‌ها که دیدگاههای متفاوتی بر سر کار می‌آیند و هنوز میزان تاثیر این دیدگاه‌ها بر امر توسعه ملی یک چارچوب منطقی به خود نگرفته و دولتها می‌توانند از صفر تا صد اختیار داشته باشند، عامل دیگری است که موجب شده است طی سه سال گذشته تحقق سند چشم ‌انداز آن شتاب لازم را به خود نگرفته باشد.

/ 0 نظر / 42 بازدید