نشست تخصصی ترویج فرهنگ خود باوری در دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه آزاد اسلامی واح

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب، و به همت دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده مهندسی صنایع، نشست تخصصی ترویج و فرهنگ خود باوری، با حضور جمعی از دانشجویان ،استادان و کارکنان در سالن اجتماعات دانشکده مهندسی صنایع این واحد برگزار شد. بر اساس این گزارش، در این نشست محکام از اعضای هیات علمی دانشکده علوم قرآنی طی سخنانی به تشریح نقش معلم در تربیت انسان، کشف استعداد های نهفته و شکوفا کردن و هدایت آنها تا پویشی آزادانه به سوی خدا و نیز نقش معلم در بیداری و هوشیاری نسل جوان و رشد و تکامل علمی و اخلاقی و انسانی افراد پرداخت.

وی در ادامه افزود : از منظرمعارف دینی و در فرمایش امام علی (ع) انسان یک جرم کوچک نیست بلکه عالم بزرگی در وجود او پیچیده است. بنا بر این شناخت انسان بوسیله خود ضرورت دارد که به معرفت الله بپردازد و بتواند بجای اسیر نفس،امیر نفس گردد. در نتیجه به مقام خدا باوری و خود باوری نایل شود تا آثار آن در وجودش تجلی پیدا کند.

این استاد دانشگاه در انتهای سخنان خود توکل بر خدا، توسل و توصل بر خدا، تفکر صحیح یا ساختارمند کردن ذهن برای حس استفاده از باب مدیریت و حسن تدبیر، شجاعت روحی و تلقین به خود که من می توانم، حوصله و خنده بر مشکلات و سختی ها،مبارزه جدی با اضطراب و نگرانی نسبت به آینده، شکرگزاری در تمامی شرایط زندگی، اثر نماز بر آرامش روحی و جسمی و خود باوری انسان، دقت نظر در کیفیت کار برای امیدواری به ارتقاء کمیت و آمار را به عنوان عوامل موثر در تقویت خود باوری و اعتماد به نفس در زندگی بر شمرد.

 

/ 0 نظر / 42 بازدید