پیتر دراکر نویسنده و مدیر برجسته اتریشی در سال 1909 در در دهکده ای به نام کاسگر به دنیا امد . وی پسر یکی از بزرگترین خدمتگزاران صنعت ساختمان بود . در جنگ جهانی اول او به دلیل عدم وجود فرصت اشتغال به کشور المان مهاجرت نمود . در این کشور توانست مدرسه را به پایان برساند و در ابتدا با فعالیت در بانک و سپس در مجلات مشغول کار شود . او پس از تحصیلات عمومی و دانشگاهی توانست به درجه دکترای حقوق بین المللی نائل آید .

در سال 1937 به امریکا رفت و در انجا به درجه استادی دانشگاه دست یافت . او از سال 1950 تا 1971 در دانشکده مدیریت دانشگاه نیویورک تدریس می نمود و از سال 1971 تا هنگامی که از دنیا رفت در دانشکده علوم اجتماعی و مدیریت دانشگاه کلرمونت فعالیت داشت .

همچنین پیتر دراکر در دوران زمدگی اش به عنوان متفکر بازرگانی در بسیاری از کمپانی ها و شرکت های بزرگ توانست موجب بالا بردن کارایی خط تولید و پیشرفت بی سابقه کارخانجات شود او از طریق هوش بالا و توانایی های فکری خود توانست وارد شرکت جنرال موتورز شود و با تجربیات بسیاری که در این شرکت به دست آورد توانست بیش از 30 کتاب تالیف نماید که این کتاب ها به بیش از 20 زبان زنده دنیا ترجمه شده است . پیتر دراکر در سال 2002 توانست مدال آزادی را از جرج بوش رئیس جمهور امریکا دریافت کرده و به بالاترین مقام اجتماعی این کشور دست یابد . وی در نوامبر 2005 در کالیفرنیا به دلیل کهولت در سن 95 سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد .